רשימת הרגלים מזיקים רוחבי.png
קשת האש גדול

על התכנית

 

"קשת האש" היא תכנית להפסקת הרגלים מזיקים והתמכרויות רכות שנוצרה ע"י המאמן ומנחה המדיטציות רפיק ידידיה.

השיטה ביסודה היא תכנית אימונית (באה מעולמות הקואצ'ינג) אשר עובדת עם הגדרת יעדים, טיפוח הרגלים מטיבים, כתיבת הסכם עם עצמי וכדומה.

אנחנו מעניקים ליווי אחד על אחד, בפגישות אישיות או קבוצתיות, בנושאים של אכילה רגשית, הפסקת שימוש בפורנו, קנאביס וניקוטין, במגוון פלטפורמות: קבוצת פייסבוק, ווצאפ, וגם במפגשי קבוצה פרונטליים. 

 

כנוסף יש לנו את החוברת "טיפוח תודעת מאסטר" לתרגול עצמי. 

קורס מלווים

בואו לעזור לאנשים נוספים להוריד הרגל מזיק ועל הדרך ללמוד מקצוע
מתחיל ב 28.1.21

להפסיק אכילה רגשית

אתגר קהילתי מתחיל ב 1.1.21

להפסיק פורנו

אתגר קהילתי, לגברים בלבד, ללא תג מחיר
מתחיל ב 1.1.21

להפסיק עישונים

אתגר הבא "להוריד ת'וויד" מתחיל ב 7 מרץ 2021.
21 יום לפני פסח.
לפרטים הצטרפו ל:

fire_bow2.jpg

עקרונות השיטה:

 

התכנית שואבת השראה מתורת הנפש, מהרעיון ש האדם אינו מכור אלא שיש בו מכור.
כלומר אינך מעשן (אכלן כפייתי וכו') אלא שיש בך חלק נפש בקיבעון, שמבקש תשומת לב באופן שמפריע למערכת.

התכנית מבדילה בין חלקי נפש בריאים שמבקשים כושר, תזונה נכונה, תרגול רוחני והגשמה עצמית, לבין חלקי נפש מקובעים על הרגלים, התנהגויות ושימוש בחומרים מזיקים.

אנחנו מציעים תהליך של ליווי אישי ע"י מלווים מוכשרים לשיטה או קורסים אינטרנטיים בהם המשתתפים נוטלים אתגרים מדודים בזמן (21 יום ומעלה, עד שנה) ובתקופה זו נמנעים לחלוטין מההרגל המזיק לבחירתם.

 

 • שינוי הרגלים כדרך חיים - קשת האיש אינה שיטת "זבנג וגמרנו" התהליך אורך זמן. זוהי דרך ספיראלית שבה אנחנו בכל פעם מתקדמים בניקיון שלנו: עוברים מחומרים מזיקים להתנהגויות מזיקות ואז מחשבות מזיקות. הכל באותה טכניקה.
   

 • מתחילים בהוספת "הרגל מיטיב" - אנשים רוצים להבין ואז לבצע. אבל בקשת האש אנחנו קודם כל מיישמים ואז מבינים. קודם כל לוקחים על עצמנו אתגר הרגל מיטיב, פעולה יומית קצרת מועד, המבוצעת בד"כ בבוקר ותפקידה להזכיר לנו שהתחלנו תהליך. 
   

 • טיפוח תודעת "מאסטר" - המוקד אינו האני, או ההתמכרות, או התיאוריה, אלא היכולת לפגוש את חלק הנפש שמעבר לדרמה. שרואה את התמונה הגדולה. ה"מאסטר" הוא חלק אישיות שהוא "אני" אבל הוא יותר גדול ממני. הוא החיבור לאלוהי אם תרצו, והוא מביא איכות נפשית של יושרה, אהבה והבנה.
  ולכן, בסופו של דבר, קשת האש זו דרך רוחנית.

   

 • "קל הוא הנכון"אנחנו אוהבים צעדים קטנים וניצחונות קטנים. לכן אנחנו דוגלים ב"מינימום האפקטיבי" - מאמץ מזערי. המטרה בתוכנית אינה להיגמל לעולמים אלא להזיז אנשים מתקיעות, לשחרר ממצב סאטטי. 
   

 • "הימנעות" ולא "גמילה" - איננו מתעסקים בעתיד הרחוק אלא בתקופות זמן קצרות. למדנו שאדם שלכוד בהרגל מזיק לא יודע לדמיין את עצמו אחר. אין לו חזון. לכן אנחנו עובדים על המנעות מהרגל מזיק לצורך יצירת חזון בריא.
   

 • "עונג רוחני" - להתמכרות לעונג פיזי יש מחירים: סוכר, ניקוטין, קנאביס, פורנו, יכולים להרוס לאדם את החיים. אנחנו מציעים לבחור בעונג רוחני; הנאה מהדברים הפשוטים. ולשם כך צריך להפסיק את השימוש לתקופת זמן קצרה, ולראות שאפשר לחזור להתרגש מדברים קטנים כמו פעם כשהיינו ילדים
   

 • אי אפשר לבד - מדוע אנשים מנסים שוב ושוב להפסיק לבד? בגלל הבושה. הסתרה והתמכרות הולכות ביחד. ההוגה והמיסטיקן מנסור אל־חלאג' כתב: "הגיהנום אינו המקום שבו אנו מתייסרים; הוא המקום שבו איש אינו מודע לייסורינו" בשיטת קשת האש כל משתתף מקבל ליווי. המלווה הוא תומך, הוא חבר לדרך, עֶד לאתגר שנטלת על עצמך.

ליצירת קשר

אתגרי עבר:

תגובות מסיימי אתגרים: 

וולבי.jpg

ההרצאה - עדכון גרסא למחשבה

רפיק ידידיה, 53, אבא ל 3, מנחה ותיק למדיטציה, מומחה לשינוי הרגלים והתמכרויות רכות

זמן לחשב הרגלים מחדש

 

"לכולנו יש הרגלים גרועים שהיינו רוצים לשנות, הרגלי אכילה, עישון, דחיינות, דפוסי שליטה…

לכולנו יש הרגלים טובים שהינו רוצים להוסיף, אימון, לימוד, פנאי, יוגה... אלא שניסיון העבר מלמד אותנו שאין לנו עוצמה נפשית להתנגד לפיתוי, כלומר חסר לנו כוח רצון.

אז זהו שלא!

מחקרים עדכניים מגלים שלא זו הבעיה; הבעיה היא דווקא השימוש בכוח הרצון. למה שימוש יתר בכוח רצון לא עובד בשינוי הרגלים? למה אחרי דיאטות כאסח אנחנו מפצים הכל בחזרה? איך משנים דפוסים לא בכוח אלא בחכמה? "

ב"עדכון גרסה למחשבה" יציג ידידיה את הספקטרום של ההתמכרות, את הגישה המוטיבציונית לשינוי הרגלים שאינה דורשת כוח רצון ומאמץ אלא הבנה עצמית וחמלה, ואת העיקרון של ה"מינימום האפקטיבי" לחישוב הרגלים מחדש.

המופע יציג דרך אחרת, חדשה ומתקדמת יותר להתמודד עם החשקים שתוקפים, וטיפים קטנים לשינוי של 15° שניתן להתחיל ליישם החל ממחר בבוקר. 

להזמנת המופע - wellbe -  בקישור הזה